The beach glows with a warm, amber light as waves gently lap the sand.

Costa del Sol, což v překladu znamená „Sluneční pobřeží“, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů ve Španělsku a v Evropě. Tento nádherný pobřežní region se nachází v autonomním společenství Andalusie na jihu Španělska a nabízí nádherné pláže, bohatou historii, vynikající gastronomii a širokou škálu aktivit pro všechny typy návštěvníků.

Proč si vybrat Costa del sol?

Pláže a Slunce: Costa del Sol je známá svými úchvatnými plážemi. Od rušných letovisek s rodinnou atmosférou až po klidné a odlehlé zátoky, každý si zde najde to své. Oblíbené pláže zahrnují Marbella, Puerto Banus, Torremolinos a Nerja. Většina pláží je dobře vybavena s restauracemi, bary a možnostmi pronájmu vodních sportů.

Kultura a Historie: Andalusie je bohatá na historii a kulturu, Costa del Sol nabízí širokou škálu kulturních akcí jako jsou hudební festivaly, koncerty, divadla a Costa del Sol není výjimkou. V blízkosti se nachází mnoho historických památek, jako je Alhambra v Granadě, mezquita v Córdobě, starobylé město Ronda, ruiny římského města Acinipo a mnoho dalších. Místní města a vesnice jsou plné úzkých uliček, bílých domů a historických památek, které připomínají bohatou minulost této oblasti.

Gastronomie a Víno: Andalusie je také známá svou lahodnou kuchyní. Na Costa del Sol si můžete vychutnat tradiční španělská jídla, jako je paella, tapas a čerstvé ryby a mořské plody. Oblast je také známá svými vinařstvími, která nabízejí širokou škálu lahodných vín, včetně slavného sherry.

Aktivity a Zábava: Pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou, Costa del Sol nabízí mnoho možností. Vychutnejte si golfování na některém z mnoha golfových hřišť v okolí, stovky kilometrů cyklistických a turistických tras, podnikněte výlet na lyže do hor Sierra Nevada nebo si vyzkoušejte vodní sporty jako je potápění, šnorchlování nebo jachting.

Costa del Sol je ideální destinací pro dovolenou plnou slunce, pláží, kultury a zábavy. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci na pláži, objevování historie a kultury, nebo aktivní dovolenou, tato krásná část Andalusie má každému co nabídnout.

Celkově je Costa del Sol ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci slunce, moře, kultury a zábavy. Je ideální destinací pro dovolenou plnou slunce, pláží, kultury a zábavy. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci na pláži, objevování historie a kultury, nebo aktivní dovolenou, tato krásná část Andalusie má každému co nabídnout. Celkově je Costa del Sol ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci slunce, moře, kultury a zábavy.

4199921
20230624_181149

Costa del sol je ráj golfistů

Costa del Sol je známá jako jedno z nejlepších golfových center ve Španělsku a dokonce i v Evropě. Tento region nabízí širokou škálu golfových hřišť, která oslovují jak začínající hráče, tak i zkušené golfisty. Zde je několik důvodů, proč je Costa del Sol tak populární mezi milovníky golfu.

Ideální podmínky: Díky svému mírnému klimatu a slunečnému počasí po většinu roku je Costa del Sol ideálním místem pro hraní golfu. Golfisté si mohou užít své oblíbené sportovní aktivity téměř po celý rok.

Široký výběr hřišť: Costa del Sol má více než 70 golfových hřišť, která nabízejí různé úrovně obtížnosti a stylů. Od tradičních parkových hřišť až po náročné hřiště na pobřeží, zde si každý golfista najde to své.

Přírodní krása: Golfová hřiště na Costa del Sol jsou obklopena úchvatnou přírodou a krásnými výhledy na moře a hory. Hra na hřišti je nejen sportovní zážitek, ale také estetický zážitek.

Golfová infrastruktura: Costa del Sol má dobře vyvinutou golfovou infrastrukturu, včetně kvalitních golfových resortů, klubů a škol pro začínající hráče. Mnoho golfových resortů nabízí také luxusní ubytování, wellness centra a restaurace.

Golfoví profesionálové: Mnoho golfových hřišť na Costa del Sol spolupracuje s profesionálními golfovými trenéry a instruktory, kteří poskytují výuku pro hráče všech úrovní.

Není divu, že Costa del Sol je tak oblíbená mezi golfovými nadšenci z celého světa. Kombinace skvělých podmínek, širokého výběru hřišť a nádherné přírody činí z tohoto regionu skutečné golfové ráje.

20240210_170757
2151014838

letecky po celý rok Praha - Malaga

Důležitá města na pobřeží

Malaga

Malaga, hlavní město provincie Malaga straegicky umístěné ve středu Costa del sol a třetí největší město v Andalůsii, je fascinujícím místem plným historie, kultury a krásných památek. Zde je několik důvodů, proč stojí za to navštívit toto úžasné město Pablo Picasso: Malaga je rodné město slavného malíře Pabla Picassa. V Malaze můžete navštívit Picassovo narození dům, který byl přeměněn na muzeum, a prozkoumat jeho život a dílo. gnezythet   Malaga má bohatou historii, která sahá až do doby Římanů a Féničanů. Mezi nejvýznamnější památky patří Alcazaba, arabská pevnost s úchvatným výhledem na město a Gibralfaro, hrad na kopci nad městem. Také stojí za to navštívit Katedrálu Malaga, známou také jako La Manquita (Jednoruká), díky nedokončené věži. Kulinářské zážitky: Malaga je domovem bohaté gastronomické scény, kde si můžete vychutnat tradiční andaluská jídla a nápoje. Nezapomeňte ochutnat slavné Malaga víno a „pescaíto frito“, smažené rybí speciality. Přírodní krásy: Vedle historických památek nabízí Malaga také nádherné přírodní scenérie. Přímo v blízkosti města se nachází úchvatné pláže, jako je například Playa de la Malagueta, kde si můžete vychutnat slunce a moře. Živá kulturní scéna: Malaga je také známá svým bohatým kulturním životem. Město hostí mnoho festivalů, koncertů, uměleckých výstav a divadelních představení po celý rok.

Nerja

Nerja, malebné přímořské město na Costa del Sol, je skrytým pokladem Andalusie, který láká turisty svou krásnou přírodou, úchvatnými plážemi a autentickou atmosférou. Zde je několik důvodů, proč stojí za to navštívit toto úžasné místo:

Úchvatné pláže a zátoky: Nerja je známá svými krásnými plážemi a malebnými zátokami. Playa Burriana, nejpopulárnější pláž v Nerje, nabízí jemný písek, čisté vody a širokou škálu vodních sportů. Navštivte také krásné zátoky, jako je například Cala del Cañuelo, kde si můžete užít klidné a odlehlé prostředí.

Přírodní krásy: Nerja leží v národním parku Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama, což znamená, že je obklopena úchvatnou přírodou a malebnými horami. Procházka po okolních trasách je skvělý způsob, jak objevovat krásy této oblasti a užít si impozantní výhledy.

Historické památky: Nerja má také bohatou historii a několik zajímavých památek k prozkoumání. Nejznámější je Cueva de Nerja, obrovský jeskynní komplex s unikátními skalními útvary a prehistorickými nálezy a je největší v Evropě.

Přátelská atmosféra: Nerja si zachovala autentickou a přátelskou atmosféru andaluského přímořského města. Procházka úzkými uličkami starého města, ochutnávání místních specialit v tradičních restauracích a návštěva místních trhů jsou skvělými způsoby, jak se ponořit do místní kultury.

Festivaly a události: Během roku se v Nerje koná mnoho festivalů a událostí, které přinášejí život do města. Například Feria de Nerja, tradiční andaluský festival, je plný hudby, tance a veselí.

Nerja je ideální destinací pro ty, kteří hledají klidnou a malebnou přímořskou atmosféru, krásné pláže a možnosti prozkoumávání přírody a historie.

Marbella

Marbella, je jednou z nejluxusnějších a nejznámějších turistických destinací ve Španělsku. Zde je několik důvodů, proč stojí za to navštívit toto úžasné letovisko: Luxusní pláže: Marbella je známá svými nádhernými plážemi s jemným pískem a azurovým mořem. Pláže jako Puerto Banus a Playa de Nagüeles přitahují turisty z celého světa, kteří sem přijíždějí relaxovat a užívat si slunce. Elegantní přístav: Puerto Banus, luxusní přístav v Marbelle, je centrem elegance a bohatství. Zde můžete obdivovat luxusní jachty, nakupovat v exkluzivních buticích a ochutnat lahodné pokrmy v jedné z mnoha stylových restaurací a barů. Staré město: Marbella není jen o luxusu, ale má také krásné historické centrum plné úzkých uliček, květinových náměstí a tradičních bílých domů. Procházka starým městem je skvělý způsob, jak poznat autentickou atmosféru Marbelly. Golfový ráj: Pro golfové nadšence je Marbella rajskou destinací. Region Costa del Sol je známý svými vynikajícími golfovými hřišti, které lákají golfisty z celého světa. S mnoha prestižními golfovými kluby je Marbella skutečným rájem pro tento sport. Nocí život: Marbella nabízí bohatý noční život s mnoha stylovými kluby, barů a restauracemi, které jsou živé do pozdních nočních hodin. Od sofistikovaných koktejlbarů v Puerto Banus po rustikální tapas bary ve starém městě, každý zde najde něco pro sebe. Marbella je synonymem luxusu, krásy a zábavy na Costa del Sol. Pro ty, kteří hledají dokonalou kombinaci slunečních pláží, luxusního životního stylu a bohatého kulturního dědictví, je Marbella ideálním cílem.

WhatsApp Image 2024-04-30 at 09.30.52

Estepona

Vítejte v přímořském ráji, kde se slunce  loučí s modrým horizontem a vůně květin omamuje smysly. Estepona, elegantní šperk Costa del Sol láká svým nekonečným pobřežím, historickými uličkami a neuvěřitelným kouzlem andaluského života. Přírodní krása: Šplhající se hory, které se ztrácejí ve vlnách azurového moře, a zářivé pláže s jemným pískem zvou k odpočinku a dobrodružství. Prozkoumejte krásné pobřeží, a nechte se okouzlit šuměním vln.

Historický klenot: Zapomeňte na čas, kdy procházíte úzkými uličkami starého města, kde bílé domky s květinami vám vyprávějí příběhy minulosti. Obdivujte zachovalé pevnosti a historické památky, které oživují ducha starověké Andalusie. Gurmánské dobrodružství: Vychutnejte si lahodné poklady andaluské kuchyně, které zahrnují čerstvé mořské plody,šunku. sýr, olivy a lahodná vína. Každý hlt je symfonií chutí a každý soumrak je oslavou dobrého života. Aktivity pro všechny: Jestliže hledáte dobrodružství, Estepona má pro vás připravené zážitky jako jízda na koni po pláži, golfování na prvotřídních hřištích nebo prozkoumání podmořského světa při potápění. Užijte si život na plný plyn: Od romantických procházek pod hvězdnou oblohou po vzrušující noční život, Estepona vám nabízí nekonečné možnosti pro relaxaci a zábavu. Připravte se na nezapomenutelný pobyt, kde každý okamžik je oslavou krásy, vášně a španělského pohostinství. Vítejte v Esteponě, kde se splní vaše nejkrásnější sny.
Golf Costa del sol